Ön itt jár: Kezdőlap > ALVÁSVIZSGÁLATOK - Poliszomnográfia

ALVÁSVIZSGÁLATOK - Poliszomnográfia

 

Az alvászavarok hátterében meghúzódó okokat alvászavar központunkban vagy a beteg otthonában végzett műszeres alvásvizsgálattal tudjuk megállapítani. A vizsgálat során megfigyeljük, hogy a páciens hogyan és mennyit alszik, továbbá, hogy a szervezete hogyan viselkedik alvás közben. A SomnoCenter Alvászavar Központokban célzottan tudjuk vizsgálni a ma ismert valamennyi alvászavart.

 

Poliszomnográfiás vizsgálat

A poliszomnográfiás vizsgálat a legösszetettebb alvásvizsgálat, amely a lehető legteljesebb képet nyújtja az alvás alatti rendellenességek és azok lehetséges okainak feltárásához. A poliszomnográfiás vizsgálat, amellett, hogy megmutatja az alvás minőségét és mennyiségét, lehetővé teszi valamennyi alvás közbeni élettani folyamat megfigyelését is. Így egyidejűleg kapunk információt az agyi elektromos tevékenységről (EEG), a szemmozgásról (EOG), az izomtónusról (EMG), a szívritmusról (EKG), a véroxigén szintről (SPO2), a mellkasi és hasi légzésről, a szájon és az orron keresztüli légáramlásról, a horkolásról, az alvás közbeni testpozícióról, a lábmozgásról, valamint szükség esetén a légsínterápiás készülék adatairól.

A poliszomnográfiás vizsgálattal valamennyi alvászavar kimutatható, de kiemelten ajánljuk inszomnia, alvásfüggő légzészavarok - például alvási apnoe szindróma - és különböző alvásfüggő mozgászavarok – például nyugtalan láb szindróma – gyanúja esetén.

Az egyéjszakás vizsgálatot alvászavar központjainkban, szakasszisztensi felügyelet mellett végezzük. A vizsgálat során elektródákat helyezünk el a fejen, a testen és a végtagokon, melyek segítségével rögzítjük az adatokat. A vizsgált személy ilyenkor az éjszakát központunk egy kényelmesen berendezett, szállodai szobához hasonló vizsgálóhelyiségében tölti, majd másnap, megszokott életvitelének megfelelően folytatja napközbeni tevékenységeit.

 

<<< VISSZA A FŐOLDALRA!